Ke stažení

 

Obsah:

 

Vkládací kartička do 1. vydání ČSP

Audionahrávky Nové smlouvy

Text ČSP do mobilu

Text ČSP do OpenSong

Nahrávka semináře M. Krchňáka o použití ČSP

Text ČSP do BibleWorks

Text ČSP pro elektronické čtečky

 

 


 

Vkládací kartička do 1. vydání ČSP

 

Vkládací kartička do 1. vydání ČSP s vysvětlivkami nejdůležitějších poznámek ve formátu PDF

 


 

 

Audionahrávky Nové smlouvy

 

Zde si můžete přehrát či stáhnout audionahrávky jednotlivých knih Nové smlouvy ve formátu MP3 (56 kbit/s), které vyrobil a namluvil Libor Diviš.

 

Online přehrávač (MP3, 56 kbit/s):

 

 

 

Jednotlivé namluvené knihy si můžete stáhnout tak, že kliknete pravým tlačítkem myši na název vybrané knihy z následujícího seznamu, zvolíte "Uložit cíl jako.." (Internet Explorer) nebo "Uložit odkaz jako.." (Mozilla Firefox) a jako cíl zvolíte nějaké místo na svém počítači, externím disku apod. Pokud na položky kliknete levým tlačítkem myši, v závislosti na nastavení vašeho počítače se spustí jejich online přehrávání.

 

Evangelium podle Matouše | Evangelium podle Marka | Evangelium podle Lukáše | Evangelium podle Jana | Skutky apoštolské | List Římanům | 1. list Korintským | 2. list Korintským | List Galatským | List Efeským | List Filipským | List Koloským | 1. list Tesalonickým | 2. list Tesalonickým | 1. list Timoteovi | 2. list Timoteovi | Titovi | Filemonovi | Hebrejům | List Jakubův | 1. list Petrův | 2. list Petrův | 1. list Janův | 2. list Janův | 3. list Janův | List Judův | Zjevení Janovo
 

 Celou namluvenou Novou smlouvu v jediném ZIP balíčku si můžete v několika kvalitách a formátech stáhnout zde:

MP3 - 56kbit/s - mono (503 MB)

MP3 - 64 kbit/s - mono (576 MB)

MP3 - 80 kbit/s - mono (722 MB)
MP3 - 96 kbit/s - mono (868 MB)
MP3 - 128kbit/s - stereo (1,15 GB)
WMA - 48kbit/s - mono (437 MB)
WMA - 128kbit/s - stereo (1,15 GB)

 

 

Zde si můžete stáhnout instalátor Libora Diviše pro doplnění zvuku k veršům v programu Davar.

 


 

Text ČSP do mobilu

 

a) pro mobily podporující Java aplikace

 

Zde si můžete stáhnout text ČSP pro prohlížení v mobilních telefonech podporujících Java aplikace. Soubory jsou ve formátu "Go Bible" (http://gobible.jolon.org/). Soubor s příponou JAR je samotný program v jazyce Java, soubor JAD je malý popisný soubor, který některé mobily vyžadují jako doplněk. Jednotlivé soubory stáhnete tak, že na něj kliknete pravým tlačítkem myši, zvolíte "Uložit cíl jako.." (Internet Explorer) nebo "Uložit odkaz jako.." (Mozilla Firefox) a jako cíl zvolíte nějaké místo na svém počítači, externím disku apod.

Následně soubory nahrajete z počítače do svého telefonu dle návodu k jeho použití.

 

Celá Bible s diakritikou pro telefony s dostatečnou pamětí:

CSP.jar (1,54 MB)

CSP.jad (385 B)

 

Celá Bible bez diakritiky (pro případ, že diakritika způsobuje ve vašem telefonu problémy)

CSP_bd.jar (1,54 MB)

CSP_bd.jad (428 B)

 

Rozdělená Bible pro telefony s menším limitem paměti:

CSP1 (Gn - 2S).jar

CSP1 (Gn - 2S).jad

CSP2 (1Kr - Pr).jar

CSP2 (1Kr - Pr).jad

CSP3 (Kaz - Mal).jar

CSP3 (Kaz - Mal).jad

CSP4 (NS).jar

CSP4 (NS).jad

 

 

b) pro mobily se systémem Symbian

 Zde si můžete stáhnout text ČSP a soubory s poznámkami pro prohlížení v mobilních telefonech se systémem Symbian (vyzkoušeno na verzi S60) ve dvou různých kódováních (Windows CP1250 nebo UTF-8). Soubor stáhněte do mobilu dle návodu vlevo. Dále je třeba mít v mobilu nainstalovaný nějaký prohlížecí program. Vyzkoušeli jsme Symbian OS Bible Reader (www.compactbyte.com/symbianbible/), ale možné jsou i jiné varianty.

Hlavní text:

CSP-1250.PDB (1,62 MB)

CSP-utf8.PDB (1,67 MB)

 

Soubory s poznámkami:

CSP_not-1250.PDB (1,78 MB)

CSP_not-utf8.PDB (1,84 MB)

 

 

c) pro mobily s ostatními operačními systémy

 

Pro iPhone, iPad a Android můžete využít program Logos (www.logos.com) - kompletní text ČSP včetně všech poznámek a odkazů je zdarma ke stažení na adrese http://www.logos.com/product/9433/cesky-studijni-preklad. Základní balíček samotného programu lze stáhnout zdarma na http://www.logos.com/apps pouze za registraci, další moduly lze přikupovat.

 

YouVersion (http://www.bible.com/cs) - kompletní text ČSP včetně všech poznámek a odkazů. K dispozici je online verze, dále verze pro Windows 8, Windows phone, Mac, iPhone, iPad, Android, Blackberry, Kindle Fire, HP/Palm, Java a Symbian.

 

Dále lze využít různé mobilní aplikace Swordu (www.crosswire.org/applications.jsp) - viz výše. Jediný problém je s platformou Android, protože nabízená And Bible více úložišť nepodporuje. Jako dočasné řešení lze využít verzi ČSP, postavenou na starších textech a dostupnou na http://mcepl.fedorapeople.org/tmp/CzeCSP-KJV.zip. Instrukce k doinstalování modulu pro And Bible lokálně jsou na http://code.google.com/p/and-bible/wiki/FAQ#Can_I_manually_add_modules/documents_to_And_Bible?

 


 

Text ČSP do OpenSong

 

Zde si můžete stáhnout kompletní text ČSP pro využití v prezentačním softwaru OpenSong (jeho českou verzi najdete na http://www.cb.cz/pardubice/opensong/). Soubor stáhnete tak, že na něj kliknete pravým tlačítkem myši, zvolíte "Uložit cíl jako.." (Internet Explorer) nebo "Uložit odkaz jako.." (Mozilla Firefox) a jako cíl zvolíte podsložku "OpenSong Scripture" v adresáři, kde máte OpenSong nainstalovaný (typicky to tedy bude adresář C:\Program Files\OpenSong\OpenSong Scripture). V tomto adresáři jej pak rozbalíte (soubor je zkomprimovaný).

 

CSP.rar (860 kB)

 


 

Nahrávka semináře Michala Krchňáka o použití ČSP

 

Zde si můžete stáhnout nahrávku semináře M. Krchňáka o použití Českého studijního překladu Bible dne 1. 10. 2010 v Praze. Michal Krchňák zde hovořil o tom, jak s co největším užitkem využít unikátní poznámkový aparát ČSP. Zvuková nahrávka samozřejmě nezachytí všechny praktické ukázky z tohoto semináře, ale je pomocí pro ty, kdo se nemohli zúčastnit ani tohoto semináře, ani jeho případných budoucích repríz v jiných městech.

Nahrávku si můžete stáhnout tak, že na ni kliknete pravým tlačítkem myši, zvolíte "Uložit cíl jako.." (Internet Explorer) nebo "Uložit odkaz jako.." (Mozilla Firefox) a jako cíl zvolíte nějaké místo na svém počítači, externím disku apod. Pokud na ni kliknete levým tlačítkem myši, v závislosti na nastavení vašeho počítače se spustí její online přehrávání.

 

Nahrávka semináře ve formátu MP3 (72,7 MB)

 

 


 

Text ČSP do BibleWorks

 

Zde si můžete stáhnout text ČSP pro použití v biblickém softwaru BibleWorks. Zkomrimované soubory je třeba rozbalit do programu BibleWorks do podadresáře userdb, a potom je je třeba nainstalovat pomocí Version Database Compileru (v Menu Tools). Poznámka ke kompilaci: Ve V.D.Compileru je třeba v okénku č.2 nastavit skutečné umístění souboru CSP.txt, a dále je třeba zaškrtnout políčko Install after Compiling.)

 

Verze pro BibleWorks 6 (kompatibilní i s BW 5):

CSP_bw6.rar (1,72 MB)

 

Verze pro BibleWorks 8 (kompatibilní i s BW 7):

CSP_bw8.rar (1,66 MB)

 


 

Text ČSP pro elektronické čtečky

 

Zde si můžete stáhnout text ČSP pro použití v softwarových i hardwarových elektronických čtečkách. Jsou zvýrazněny všechny studijní přednosti našeho textu včetně hypertextových poznámek a odkazů a bohatých příloh. Zdarma si můžete stáhnout zkušební verzi s texty knih Deutoronomium a Lukášova evangelia a se všemi přílohami. Plná verze ČSP je ke stažení za 150 Kč, platí se prostřednictvím aplikace PayPal.

 

Upozornění: Na základě zkušeností varujeme, že čtečky Pocketbook mohou mít potíže se zpracováním všech odkazů v textu, což se může projevit na jejich funkčnosti.

Zkušební verze ČSP pro hardwarové čtečky s klávesnicí

CSP-K3Keyb-demo.prc (1 MB)

Zkušební verze ČSP určená pro softwarové čtečky (iPad, iPhone, Android, PC) a pro dotykové čtečky bez klávesnice (Kindle Touch, Kindle Fire, …)

CSP-K3sw-demo.prc (1 MB)

 

 

Plná verze obou textů ČSP k zakoupení za 150 Kč (7,5 MB): >>> ZDE